Amsterdam

EVROPSKÁ NOC LITERATURY VE STÍNU VÁLKY

AMSTERDAM, pátek 17. 6. 2022 od 20:00

Text článku převzat z webových stránek Českého centra v Rotterdamu

Evropská noc literatury má v letošním roce podtitul To be in a time of war. V amterdamském debatním centru De Balie se bude diskutovat o otázkách svobody, míru, minulosti a budoucnosti. Moderátory debaty budou Guido Snel a Margot Dijkgraaf. Českou literaturu bude zastupovat Jitka Bret Srbová, básnířka a novinářka.

Jitka Bret Srbová byla v letech 2006 až 2011 šéfredaktorkou literárního online almanachu Wagon. V současnosti přispívá do literárního čtrnáctideníku Tvar. Vydala několik sbírek poezie: Někdo se loudá po psím (2011), Světlo vprostřed těla (2013), Les (2016) a Svět: (2019).

Několik jejích básní se v minulém roce objevilo v překladu Keese Merckse v časopise Tijdschrift voor Slavische Literatuur.

Večera se dále zúčastní Robert Menasse, rakouský spisovatel a esejista, nizozemský spisovatel Thomas Heerma van Voss, spisovatelka a sloupkařka Laura Freixas ze Španělska, Nataša Kramberger, slovinská spisovatelka a novinářka, švýcarsko-rumunská spisovatelka Dana Grigorcea, estosnský pedagog Rein Raud a novinářka Katja Petrowskaja narozená v Kyjevě a působící v Tbilisi a Berlíně.

Více informací na EUNIC NETHERLANDS